Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy niedoboru testosteronu

Inne nazwy objawów choroby: ;

Produkcja testosteronu, będącego podstawowym męskim hormonem płciowym, zmniejsza się wraz z wiekiem. Jest to proces naturalny i nieunikniony, jednakże mogący doprowadzić do pogorszenia się stanu zdrowia.

Zobacz również opis choroby: Niedobór testosteronu


Głównym objawem niedoboru testosteronu jest ogólne osłabienie organizmu powodujące przede wszystkim brak siły zarówno do pracy, jak i ćwiczeń fizycznych.

Niedobór tego męskiego hormonu na samym początku wywołuje zawroty głowy, trudności z koncentracją oraz pamięcią. Mężczyzna u którego w organizmie występuje za niskie stężenie testosteronu cierpi na senność oraz brak witalności życiowej.

Niedobór powyższego hormonu objawia się również zmniejszeniem popędu płciowego. Osoby zza niskim poziomem testosteronu najczęściej nie odczuwają podążania oraz są mniej wrażliwe na bodźce seksualne.

Jednym z pierwszych objawów niedoboru testosteronu jest gorsze samopoczucie, ciągłe wahania nastrojów, drażliwość, a nawet skłonność do depresji.

Testosteron korzystnie wpływa na skórę oraz kości, dlatego też jeżeli zauważysz, że Twoja skóra jest cieńsza, a Twoje włosy zaczynają się przerzedzać przyczyną może być właśnie niedobór testosteronu. Typowym objawem jest także wzmożone pocenie, bóle pleców oraz częstsze złamania.

Niedobór testosteronu powoduje zanik mięśni, sprzyjając przy okazji przyrostowi tkanki tłuszczowej.

Jednymi z najbardziej charakterystycznych objawów niedoboru testosteronu jest zmniejszenie libido oraz zaburzenia wzwodu.

W związku z niedoborem męskiego hormonu płciowego może pojawić się uczucie dyskomfortu w obrębie gruczołów piersiowych. Może nastąpić także zmniejszenie owłosienia ciała, jak i nawet zmniejszenie objętości jąder.

Występowanie powyższych objawów może świadczyć o niedoborze męskiego hormonu płciowego, jakim jest testosteron. Dlatego też, jeżeli zaobserwujemy, którykolwiek z symptomów świadczących o za małym stężeniu tego hormonu w organizmie, warto udać się do specjalisty.

Zobacz również opis choroby: Niedobór testosteronu

Rak piersi: komórki tłuszczowe mają zmieniać komórki nowotworowe

Nowe badanie, które zostalo zaprezentowane ostatnio na kongresie Amerykańskiego Towarzystwa Kancerologicznego, pozkazuje, że komórki tłuszczowe być może są w stanie zmieniać komórki nowotworowe w piersi, czyniąc je bardziej agresywnymi. czytaj więcej

Objawy alkoholowych chorób wątroby

W razie wystąpienia objawów należy całkowicie zaprzestać spożywania alkoholu. Należy zgłosić się do lekarza rodzinnego. Jeżeli odczuwa się bardzo silną potrzebę picia alkoholu, można zgłosić się do poradni leczenia uzależnień.... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy