Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy niedoboru glukozy

Inne nazwy objawów choroby: ; ; Objawy niedoboru cukru;

Hipoglikemia to stan, w którym dochodzi do niedostatecznego docukrzenia organizmu. Poziom glukozy spada wówczas poniżej 55mg/dl  Zjawisko to często towarzyszy osobom chorym na cukrzyce. Nie należy jej  bagatelizować, ponieważ może prowadzić nawet do cukrzycy.

Zobacz również opis choroby: Niedobór glukozy

Niedobór cukru we krwi sygnalizowany jest wieloma objawami:

Braku kontroli nad samym sobą

 Ujawniać się to może w różny sposób, dla każdego w zupełnie inny. Jedni mogą być zbyt podenerwowani, inni natomiast śpiący, apatyczni i obojętni.

Reakcje układu przywspółczulnego:

Hipoglikemia objawia się poprzez nudności, silne uczucie głodu oraz ogólne zmęczenie organizmu.

Ze strony układu współczulnego odczuwamy:

Niepokój, zlewne poty, tachykardię, drżenie mięśni oraz rozszerzenie źrenic.

Ze strony układu nerwowego:

Przy niedoborze cukru odczuwamy nagłą senność, rozdrażnienie, drgawki, zaburzenie widzenia – często zdarza się podwójne widzenie. Występuje też zaburzenie krążenia i układu oddechowego.

Sygnały te informują chorego o zbliżającym się niebezpieczeństwie. Należy jak najszybciej podjąć działania zaradcze, w celu podwyższenia poziomu cukru. Osoby cierpiące na cukrzyce powinny nosić zawsze przy sobie, coś słodkiego, bądź specjalne środki mające na celu wyrównanie poziomu cukru we krwi.

W przypadku braku interwencji, może dojść nawet do zaburzeń funkcji mózgu, zaburzeń neurologicznych, a ostatecznie do utraty przytomności z towarzyszącymi drgawkami. Skutkiem hipoglikemii może być nawet śmierć.

Zobacz również opis choroby: Niedobór glukozy

Objawy niedoboru cukru

Hipoglikemia to stan, w którym dochodzi do niedostatecznego docukrzenia organizmu. Poziom glukozy spada wówczas poniżej 55mg/dl  Zjawisko to często towarzyszy osobom chorym na cukrzyce. Nie należy jej  bagatelizować, ponieważ może prowadzić nawet do cukrzycy.... czytaj więcej

Wywiad z prof. Leszkiem Czupryniakiem: Cukrzyca - objawy, powikłania. Nowoczesne metody leczenia cukrzycy

Cukrzyca to choroba cywilizacyjna. W Polsce boryka się z nią blisko 2 mln Polaków. Ponad połowa chorych nie wie, że jest chora, nie leczy cukrzycy, co może niestety może skutkować groźnymi powikłaniami. Na jakie objawy zwracać uwagę, jak radzić sobie z chorobą i jakie możliwości leczenia mają Pacjenci w Polsce - na te i inne pytani... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy