Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy niedoboru cukru

Inne nazwy objawów choroby: ; ; Objawy niedoboru glukozy;

Hipoglikemia to stan, w którym dochodzi do niedostatecznego docukrzenia organizmu. Poziom glukozy spada wówczas poniżej 55mg/dl  Zjawisko to często towarzyszy osobom chorym na cukrzyce. Nie należy jej  bagatelizować, ponieważ może prowadzić nawet do cukrzycy.

Zobacz również opis choroby: Niedobór cukru

Niedobór cukru we krwi sygnalizowany jest wieloma objawami:

Braku kontroli nad samym sobą

 Ujawniać się to może w różny sposób, dla każdego w zupełnie inny. Jedni mogą być zbyt podenerwowani, inni natomiast śpiący, apatyczni i obojętni.

Reakcje układu przywspółczulnego:

Hipoglikemia objawia się poprzez nudności, silne uczucie głodu oraz ogólne zmęczenie organizmu.

Ze strony układu współczulnego odczuwamy:

Niepokój, zlewne poty, tachykardię, drżenie mięśni oraz rozszerzenie źrenic.

Ze strony układu nerwowego:

Przy niedoborze cukru odczuwamy nagłą senność, rozdrażnienie, drgawki, zaburzenie widzenia – często zdarza się podwójne widzenie. Występuje też zaburzenie krążenia i układu oddechowego.

Sygnały te informują chorego o zbliżającym się niebezpieczeństwie. Należy jak najszybciej podjąć działania zaradcze, w celu podwyższenia poziomu cukru. Osoby cierpiące na cukrzyce powinny nosić zawsze przy sobie, coś słodkiego, bądź specjalne środki mające na celu wyrównanie poziomu cukru we krwi.

W przypadku braku interwencji, może dojść nawet do zaburzeń funkcji mózgu, zaburzeń neurologicznych, a ostatecznie do utraty przytomności z towarzyszącymi drgawkami. Skutkiem hipoglikemii może być nawet śmierć.

Zobacz również opis choroby: Niedobór cukru

Mierzenie poziomu cukru we krwi za pomocą lasera?

Naukowcy pracują nad sposobem wykorzystania technologii laserowej do pomiaru stężenia glukozy we krwi w sposób nieinwazyjny. Chociaż nie jest jeszcze to całkowicie możliwe dla celów użytkowania codziennego to naukowcy już teraz posiadają urządzenie laserowe, które jest przenośne i będzie mogło być wykorzystywane w domu.... czytaj więcej

Śmierć bliskiej osoby sprawia, że gwałtownie rośnie ryzyko zawału serca

Utrata ukochanej osoby może dosłownie obrócić ból serca w zawał serca, stwierdza nowe badanie, które ukazało się w naukowym przeglądzie Circulation . Naukowcy bowiem odkryli, iż ryzyko zawału serca stawało się aż 21 razy większe niż normalnie w ciągu dni następujących po śmierci bliskiego krewnego albo bliskie... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Objawy zażycia dopalaczy

Objawy zażycia dopalaczy

Jak można rozpoznać, że ktoś jest pod wpływem dopalacza? »

Najnowsze objawy

Tagi

Aktualności